Odpoczynek all inclusive – czy naprawdę warto?

Pragniemy spędzić sielankowe wczasy nie martwiąc się o wyżywienie? Wybór all inclusive z pewnością w tym pomoże. Niemniej jednak czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Poniżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy tak właściwie warto zdecydować się na takie rozwiązanie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji podczas wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki czy trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, które daje nam szansę korzystania z danego typu wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się najczęściej trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość serwowanych posiłków. 

Wiele zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu możemy posiadać dostęp do dań cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz typ jedzenia również może znacznie się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive z pewnością będzie właściwym rozwiązaniem, szczególnie, że tego typu wycieczka ma prawo być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Dużo też zależy od indywidualnych zamiłowań. 

Dla kogo all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, szczególnie jeśli wybieramy się na wyprawę z zamysłem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas. Na ogół posiłki wystawiane są o praktycznych porach oraz jeżeli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel oferuje całodobowy dostęp do baru. Wskutek tego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rankiem zawsze będziemy w hotelu. 

Jeżeli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może faktycznie się sprawdzić. W wielu przypadkach bywa również tak, iż opcja all inclusive jest znacznie bardziej opłacalna niż kupowanie jedzenia ,,na mieście”, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w szeregu przypadków jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To odpowiednie rozwiązanie dla osób, które spędzają wakacje wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Wady i plusy all inclusive

Jedną z fundamentalnych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia i napojów – z reguły nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy niepokoić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, szczególnie jeżeli wybieramy się na eskapadę całą rodziną. 

Minusem opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz związane z doborem danych dań. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas prognozowaniom. Możliwa jest słaba jakość pożywienia oraz trunków. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *