Piękno uwodzenia

Uwodzić każdy może. Tak mówi teoria. W końcu teoretycznie wszystko jest możliwe. Jednak praktyka mówi całkiem coś innego. Na szczęście jednak uwodzenie, choć to sztuka trudna i niemalże tajemna – jest możliwa do opanowania przez każdego człowieka. Wystarczy tylko chcieć. To naprawdę jest aż tak proste. Choć czasami samo to nie wystarczy.

Jednak to już połowa sukcesu, więc już całkiem sporo. Sztuki uwodzenia można się nauczyć. Na temat uwodzenia powiedziano i napisano już chyba wszystko. Nadal jednak nie można powiedzieć, że temat został wyczerpany. W końcu można nawet pokusić się o stwierdzenie, że ten temat nigdy nie zostanie wyczerpany. Dlaczego miałby być? W końcu sfera uczuciowości, emocjonalności, ten swoisty taniec uwodzenia, uwodzicielskie podchody – to wszystko jest piękne, wspaniałe i inne w każdym przypadku. Nie ma w końcu dwóch tych samych osób na świecie. Dlatego właśnie też nie można powiedzieć, że istnieje jeden uniwersalny sposób podrywania i uwodzenia. Bo on zwyczajnie nie istnieje. Na szczęście, bo dzięki temu właśnie świat jest piękniejszy. W różnorodności tkwi całe piękno świata i ludzkości jako takiej.

Uwodzenia można się nauczyć

Uwodzenie nie jest zadaniem łatwym. Nie może być. Bo przecież ludzka natura jest tak skonstruowana, że człowiek raczej nie doceniłby czegoś, co przyszło mu za łatwo i za szybko. Niektórzy mają dar do uwodzenia. Przychodzi im to łatwo i bezproblemowo. Inni jednak nie są takimi szczęściarzami. Nie mają drygu do uwodzenia i niekoniecznie odnajdują się w sztuce flirtu. I w tym też jeszcze nie ma nic dziwnego ani złego. Jeśli ktoś jest z takim nastawieniem do życia szczęśliwy i uda mu się odnaleźć drugą taką samą osobę (to naprawdę jest możliwe!) to nie ma absolutnie żadnego problemu. Problematyczna sytuacja robi się wtedy, gdy człowiek nie umie uwodzić, a z jakichkolwiek pobudek chce się tej sztuki nauczyć. Najczęstszą pobudką co do takiego nastawienia jest fakt, że człowiek nie chce być samotny. Bo przecież nikt nie chce być samotny.

Sprawdź metody skutecznego flirtu i podrywu na stronie uwodzenie.org – dowiedz się więcej

Człowiek to stworzenie stadne. Łączenie się w pary, często w pary na całe życie to cecha gatunku ludzkiego jako takiego. A uwodzenia naprawdę można się nauczyć. Samemu albo z pomocą innych osób. Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia i pewności siebie. Ludzie pewni siebie mają w życiu dużo łatwiej. Pewność siebie jest wskazana przy skutecznej próbie uwodzenia. Oczywiście, pewności siebie nie trzeba mieć wcale jakoś nadmiernie. Właściwie nadmierna pewność siebie bardzo często mylona jest z czymś bardzo nieprzyjemnym. W końcu w uwodzeniu chodzi przede wszystkim o tę drugą osobę. Dokładnie tak. Liczy się zaangażowanie, umiejętność wysłuchania, reagowania i wykazywania empatii.

Uwodzenie to piękna i skomplikowana sprawa. Na szczęście każdy może ją zgłębić. Może nie do poziomu eksperta, ale czy każdy naprawdę musi być ekspertem? Niekoniecznie. W końcu większość ludzi nie uwodzi dla samego faktu uwodzenia, a po to, by znaleźć tę jedyną lub tego jedynego i związać się ze swoim wybrańcem lub wybranką na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *